Sven Stevens

Alles over Fashion

Altijd op letten bij een woningbezichtiging: de lichtinval

1 min gelezen
Lichtkoepels

Wanneer je op huizenjacht bent en je bezichtigt een woning, dan heb je ontzettend veel zaken waar je op zou kunnen letten. Het hangt er daarbij ook echt af wat je zelf belangrijk vindt. De inrichting van de keuken, de mogelijkheden van de woonkamer, het aantal slaapkamers, de onderhoudsvriendelijkheid van de tuin en het huidige energielabel; dit zijn allemaal facetten die vast en zeker aan bod komen. Wat echter zeker voor iedereen belangrijk is, is de lichtinval in het huis. Dit is een factor die eigenlijk goed moet zijn, want hier ga je voor lange tijd de positieve of negatieve gevolgen van ondervinden. Heeft het huis dat je bezichtigt een plat dak met daarin een of meerdere lichtkoepels? Dan kun je er van uitgaan dat het met de lichtinval wel goed zit.

Lichtkoepels

Blootstelling aan natuurlijk licht, waarom is dat belangrijk?

Mensen hebben nu eenmaal een natuurlijke behoefte aan de blootstelling aan een bepaalde hoeveelheid natuurlijk licht. Hoe meer, hoe beter, zou je bijna kunnen zeggen. Maar er is voor elk mens een bepaald minimum. Een tekort aan daglicht zorgt aantoonbaar voor veel stress en depressies. Dat zijn weer factoren die andere gezondheidsklachten veroorzaken. Iemand die daarentegen structureel genoeg zonlicht ‘pakt’, voelt zich vitaler, gezonder en beter gehumeurd. Daarom is het zo belangrijk om de lichtinval in je eigen woning in ieder geval goed geregeld te hebben. Met een lichtkoepel, waar de hele dag door dezelfde hoeveelheid licht doorheen komt, ben je hier al nagenoeg van verzekerd.

Lichtkoepels